Kjøp Fjordamat på www.selja.no og få 20% rabatt!
Les heile saka »
Vi gratulerer Christer Lundberg Nes, forfattar av "SKIKOMPIS. Snøskred og trygg ferdsel" med Fjellskikkprisen 2013.
Les heile saka »
Ei stund vart det faktisk skrive Floren! Dette kan du lese meir om på side 110-111 i første bind i allmennsoga om Flora.
Les heile saka »

bilde: Copyright © 2008 Selja Forlag AS
”DET ER turbulent. Det er mektig. Det er verdas største kontinent. Det rommar både India, Kina, Tibet og Russland. Følgjer vi sola vestover landar vi i Europa. Reiser vi vidare mot dei nordvestre utpostane på dette største av alle kontinent, så heiter stadane Stad, Kråkenes og Bremangerlandet”.
SLIK OPNAR boka om den dramatiske randsona mellom hav og land like sør for Stad, og korleis folket her lever.
Gjennom praktfulle foto og små portrett av eit 40-tals personar, får vi eit nært og levande bilete av folk og landskap i eit av dei mest dramatiske og mest kjende områda på Norskekysten.
REISA tek til i Kalvåg på Bremangerlandet, stoppar ved Nordfjorden, i Måløy og elles på Vågsøya, kryssar Sildegapet til Selje før vi endar ytst på Stad, halvøya som er som ein knytneve mot storhavet og som alle nordmenn kjenner frå kvar einaste vêrmelding.
Utgitt 2001
200 sider, innbunden
«Havlandet» er utseld
ISBN:
Eit kjekt gjensyn med trauste slitarar frå Stavanger i sør til Kristiansund i nord.
Les meir
”Storm ved Stad” melder meteorologane oftare enn nokon annan stad langs norskekysten. Kven du enn spør, så har alle høyrt om ”storm ved Stad”. Dette er boka om[..]
Les meir
Copyright © 2008 by Selja Forlag AS | Postadresse: Postboks 151, 6801 Førde | Besøksadresse: Bergehallen, Fjellvegen 18, 6800 Førde
Telefon: 57 83 22 20 Mob.: 901 86 882 Telefaks: 57 83 22 01
Webutvikling og Webdesign av CodeService.no
Epost: selja(at)selja.no